еМагазин
Image default
Бизнис

Раст на прометот на Македонската берза во мај

Прометот на Македонската берза во мај бележи раст од 140,93% и изнесува 1.105.508.170 денари, стои во месечниот билтен на Берзата.

Бројот на трансакции исто така бележи раст, од 37,56% и нивниот број во месец мај изнесува 2.073.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои акции на Македонската берза во мај имаат најголем раст и пад

Кои се најтргувани акции на Македонската берза во мај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Орце Камчев за Фактор: Јас лично ќе се залагам да пројде референдумот, со Мијалков веќе не сме пријатели

Редакција

Отворена стечајна постапка за 1 ТВ

Редакција

Виз ер ќе лета од Скопје до Барселона до 26 октомври

Редакција