еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Лани регистрирани 45 нови случаи на ХИВ/СИДА

Во 2018 година во земјава се регистрирани 45 нови случаи на ХИВ/СИДА, од кои 10 лица биле пријавени со Синдром на стекната имунодефициенција (СИДА), а останатите 35 лица се дијагностицирани како ХИВ позитивни, покажуваат најновите податоци на Институтот за јавно здравје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кошулата која Заев ја носеше на седницата на Централниот одбор на СДСМ, хит на социјалните мрежи

Редакција

Денеска се одбележува денот на лицата со аутизам: Повеќето од нив доживуваат дискриминација на различни полиња од животот

Редакција

(Фото) Заева и партнерката на Ципрас на прошетка на Кале

Редакција