еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Сакаш да се вработиш во МЕПСО: Во Златна книга 11 фирми што вршат обуки за фризери

Медимуите објавија дека генералниот секретар на СДСМ,  Александар Кирацовски си ја вработил својата фризерка во МЕПСО, за плата од 43.000 денари.

Иако информацијата личи на лажна, сепак на крај излезе дека таа нема да прави фризури во МЕПСО, туку ќе работи како чистачка и ќе зема плата од 19.200 денари, информираа од МЕПСО.

Кирацовски за медиумите исто така демантираше дека има некаква врска со фризерката.

Информација наиде на подбив на социјалните мрежи, па твитерџиите се натпреваруваат во креативноста во шегите.

"Оти му верваш на онакви портали, Иренче?! Чупето е вработено во МЕПСО на позиција чистачка со примања од 24-25-26.000…

Posted by Irena Ristic on Вторник, 14 август 2018

Да видиме што е ова!Фризерката на Кирацовски била вработена во МЕПСО за плата од 43.000 (едит 26.000)… Као?! Као…

Posted by Irena Ristic on Вторник, 14 август 2018

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР: Лажна дојава за бомба во „Сити мол“, од истиот број испратени 40 покани до граѓани да се јават во полициска станица

Редакција

(Фото) Кујтим и Афердита возеа со велосипед од Виена до Горно Строгомиште кичевско, со порака за „чист воздух”

Редакција

(Галерија) Нуркање на 2.218 м.н.в. на Големо езеро Пелистер

Редакција