еМагазин
Image default
Да помогнеме

Се собираат средства за лекување на пејачот Момо Николовски

На социјалните мрежи се споделува апел за помош за лекување на фолк-пејачот Момо Николоски.

„Почитувани колеги и фб пријатели! Мобилниот оператор „ВИП“ и мобилниот оператор „Т-МОБИЛЕ“ доделија донациски мобилени броеви. Со вртење на истите корисниците можат да донираат за лекувањето во странство на Момо Николовски“ се вели во апелот.

Момо боледува од рак на желудникот.

077 143-462 (ВИП) со префикс

143-123 (Т-МОБИЛЕ) без префикс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петти ден ни трага ни глас од Марија Брзакова од Босилово, полицијата трага со кучиња

Редакција

Хотел Македонија-Макоил од Стар Дојран повторно понуди бесплатно сместување за деца со посебни потреби и социјално загорозени деца

На девојкава ѝ се распаѓа колкот трпи болки, потребни се 5.500 евра за артроскопска операција

Редакција