еМагазин
Локално

Штипјанец нападнал полицајци кај „Три чешми“

На 23.08.2018 година околу 02.10 часот на магистралниот пат Штип –Велес, во близина на населба „Три чешми“,при сообраќајна контрола од страна на полициски службеници на Б.И. (44) од Скопје кој управувал патничко возило „Алфа“, на местото дошол Д.Т. (51) од Штип, кој физички нападнал еден од полициските службеници, информира МВР.

Тој бил совладан и приведен во Полициската станица Штип, а по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сообраќајка меѓу две возила на „Илинденска“, три лица пренесени во болница

Редакција

Измама: На скопјанка и зеле 10.000 евра лажејќи ја дека ќерка и прегазила девојче

Редакција

(Видео) Пожар кај Чешиново-Облешево, мобилизирани пожарникари и доброволци од Кочани

Редакција