еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Продолжува потрагата по телото на 16-годишното удавено момче во Преспанско езеро

Откако синоќа беше прекината потрагата по телото на момчето кое се удави во Преспанско езеро, рано утринава продолжува акцијата.

Во потрагата се вклучени специјалци на МВР, како и професионалци од повеќе градови.

Несреќата се случи завчера околу 18 часот, кога педалинка на која се возеле три момчиња се превртела во Преспанско езеро, двете испливале е третото се удавило.

Потрагата почна во неделата вечерта, па се одвиваше и вчера, а продолжува и денеска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прекината потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско Езеро, ќе продолжи рано изутрина

Се уште се трага по телото: 16-годишно момче се удави во Преспанско езеро по превртена педалинка

Фото: Фејсбук: Преспа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од понеделник ќе патуваме без ПЦР-тест и во Србија

Редакција

Едното бебето е на респиратор: Детали од ГАК за родилките од Делчево и Скопје кои починаа од Ковид-19

Редакција

Македонија да ги направи ветените уставни измени, велат од ЕК, од каде жалат за неупотребата на уставното име

Редакција