еМагазин
Image default
Локално

Си пазарел на интернет со туѓа картичка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.Ц.(20) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“, информира МВР.

На 19.10.2020, пријавениот во три наврати неовластено, од дебитната картичка на Р.Ѓ. од Делчево, извршил плаќање преку интернет, при што предизвикал материјална штета.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Опожарена барака во Скопје

Редакција

(Фото) Мечка изненади тетовчани на патот Бродец-Шипковица

Редакција

Пожар во стан во Скопје: Сопственикот заврши во болница поради задушување

Редакција