еМагазин
Image default
Македонија

Синот на пратеникот Мисовски поднесе оставка поради „хистеријата“ во јавноста за неговото вработување

Синот на пратеникот Горан Мисовски, Христијан на својот Фејсбук профил соопшти дека се повлекува од работното место во Агенцијата за супервизија и осигурување.

Како што пишува тоа го направил поради притисокот и хистеријата во јавноста и поради морална одговорност.

Вели дека бил единствен кандидат на јавниот оглас и дека ги исполнувал сите потребни услови и дека нема ништо спорно во неговото времено вработување во Агенцијата.

Фото: Фејсбук/Мисовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Зошто откази за роднините? Признавате непотизам? Нели се беше легално?“: Твитер за отказот на мајката на Костадинов

Твитер бара да се прогласи епидемија на непотизам: „Добро утро ВладаМК, чиј син, сват, ќерка, жена ќе вработите денес?“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Потребен е ветинг во судството, со цел да се отстранат сите сомнежи за чесноста на судиите, смета Џолев

Редакција

МВР потврди: Груевски е во Будимпешта

Редакција

(ВИДЕО) Јанева на распит за „Рекет“ дојде со адвокат

Редакција