еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец пукал кон момчиња по расправија за долгови

Педесет и едногодишниот скопјанец К.И. синоќа пред маркет на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје пукал кон Б.Б. (23) и Р.Б. (20), откако претходно се расправале поради нерасчистени должничко-доверителски односи.

МВР информира дека Б.Б. и Р.Б. успеале да побегнат и да останат неповредени, а К.И. го напуштил местото.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на К.И. и за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Таткото на децата од станот во „Скопјанка“ нема поднесено барање за предоверување

Редакција

Кај затвореник во Идризово пронајдени хероин и марихуана

Никола Осило

Избеган малолетник од „Ранка Милановиќ“ ја нападнал мајка си и на продавачка и се заканувал со нож

Никола Осило