еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец со „Форд“ удри во десетгодишно девојче

На 04.05.2019 година во 13.30 часот на регионалниот пат Мелнички Мост- Центар Жупа, патничко возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.П.(37) од Скопје, удрило во 10-годишно девојче, кое се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Дебар. Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Лицето кое пукаше во Кочани во бегство, се гони за обид за убиство

Никола Осило

Две лица тепале скопјанец на улица „Бутелска“

Никола Осило

Хаос во Пехчево: Приведен беровчанец кој сакал да запали кафана

Никола Осило