еМагазин
Image default
Локално

Со товарно возило удрил жена на „Партизанска“

На 04.05.2019 година во 10.30 часот на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје, товарно возило „Мерцедес спринтер“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.А.(44) од с.Милетино, тетовско, удрило во пешакот Н.И.(77) од Скопје, информира МВР.

Н.И. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Градската општа болница „8-ми Септември“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На 45-годишна жена и се слошило и починала во автомобил на автобуска постојка во Аеродром

Редакција

Побарале поткуп за да не напишат казна за сообраќаен прекршок, кривична за двајца полицајци

Редакција

Проектил од рачен фрлач испукан во локал во ТЦ Мавровка

Редакција