еМагазин
Image default
Локално

Полицајци спречиле Кинез илегално да влезе во земјава

На 04.05.2019 година во 12.10 часот во реонот на с.Лојане, општина Липково, во близина на „Миратовачки пат“, при вршење на патрола, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Сопот го забележале и спречиле лицето К.Д.(55) од Народна Република Кина илегално да ја помине државната граница од Р.Србија кон Р.С.Македонија, информира МВР.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Косовар изел ќотек пред казино во Скопје

Редакција

Со лажна диплома за средно образование станал шеф на возен парк во битолската Клиника

Редакција

Пожарот во штипскиот магацин за детски играчки ставен под контрола

Редакција