еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

Прв медал за Македонија по 21 години: Сребро за Георгиевски на Олимписките игри во Токио

Дејан Георгиевски освои сребрен медал во теквондо во категоријата до 80 килограми на Олимписките игри во Токио, што е прв олимписки медал за Македонија по 21 година.

Тој во финалето изгуби со 15:9 од Русинот Владислав Ларин.

Георгиевски претходно ги совлада актуелниот светски првак Рафаел Јуниер Алба Кастилјо од Куба и репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, Сајду Гбане, како и Кјо Дон Ин од Јужна Кореја, отворајќи си го така патот до финалето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Историја: Дејан Георгиевски ќе се бори за златен медал на Олимписките игри во таеквондо

Фото: Фејсбук/Агенција за млади и спорт

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Правни лавиринти и лекови: Ќе „лежи“ ли затвор екс-премиерот Груевски?

Редакција

За новогодишната ноќ 20-годишник прободен со нож, 23 лица во Скопје завршиле на Токсикологија

Редакција

„Тајните на Преспа“, „Во стапицата на Преспа“: Договорот за името осамна во грчките медиуми, 66% од Грците велат OXI

Редакција