еМагазин

Tag : Дејан Георгиевски

ЖИВОТ

(ВИДЕО) Олимпискиот вицешампион Георгиевски му демонстрираше на Пендаровски што знае

Редакција
Олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски демонстрираше дел од својот репертоар во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски со кого имаше средба. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Олимпиецот Георгиевски доби...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Олимпиецот Георгиевски доби уште 800 илјади денари награда од Владата

Редакција
Премиерот Зоран Заев го прими носителот на сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио во теквондо Дејан Георгиевски, кој беше во придружба на тренерите...
Спорт

Град Скопје ќе го награди олимпискиот вицешампион во теквондо Дејан Георгиевски со 5.000 евра

Редакција
На иницијатива на градоначалникот Петре Шилегов, Град Скопје ќе му додели парична награда во износ од 300.000 денари на добитникот на сребрениот медал во теквондо...
Спорт ТОП СТОРИИ

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од парите од Владата ќе му ги дадат нему: „Доволен ни е историскиот сребрен медал“

Редакција
Тренерот на Дејан Георгиевски, кој освои сребро во таеквондо, Дарко Костовски, се огласи на Фејсбук по повод одлуката на Владата да им додели парична помош...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Владата ќе го награди Дејан Георгиевски со 1,8 милиони денари за успехот на Олимписките игри

Редакција
На македонскиот претставник на Олимписките игри во Токио, кој се закити со сребрен медал во дисциплината теквондо, Дејан Георгиевски, ќе му биде доделена парична награда...
Спорт ТОП СТОРИИ

Прв медал за Македонија по 21 години: Сребро за Георгиевски на Олимписките игри во Токио

Редакција
Дејан Георгиевски освои сребрен медал во теквондо во категоријата до 80 килограми на Олимписките игри во Токио, што е прв олимписки медал за Македонија по...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Историја: Дејан Георгиевски ќе се бори за златен медал на Олимписките игри во таеквондо

Редакција
Македонскиот репрезентативец во таеквондо, Дејан Георгиевски се пласира во финалето на Олимписките игри во Токио, во категоријата над 80 килограми. За златниот медал ќе се...