еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на НБРМ за набавка на авиобилети вреден 15 милиони денари

Народна банката на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на услуги за редовен воздушен транспорт-авиобилети склучи договор со друштвото за туризам и угостителство Атлантис ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 15.000.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судот одобри куќен притвор за Јанакиески, Ристовски останува во затвор

Редакција

Новиот сопственик на „Сковин“ ќе добие згради, земјиште, возила…

Никола Осило

(Фото) Патничките возови се дезинфицираат за заштита од коронавирус

Редакција