еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Струмичка „Универзал градба“ го доби тендерот за изведба на улици во општина Струмица

Општина Струмица по распишаниот тендер за изведба на улици и уредување на градежно земјиште по програми на општината склучи договор со друштвото за производство,услуги и трговија увоз-извоз „Универзал градба“ ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 68.000.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хрватска ги отвори границите

Редакција

Макстил во „корона“ криза оствари добивка од 45,8 милиони денари

Редакција

(Аудио) „Пукнаа“ две нови „бомби“ за Заев

Редакција