еМагазин
Image default
Македонија

Суспендиран полицаецот кој се однесуваше непристојно додека Боки 13 го изнесуваа од Обвинителство

Суспендиран е затворскиот чувар, кој денеска се однесуваше недолично при изнесувањето на Бојан Јовановски од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, кој таму пристигна за да дава исказ, но се задржа само околу 20 минути, по што беше изнесен со амбулатно возило, поради тоа што му се слошило.

Чуварот на затворската полиција е суспендиран, потврди за МИА, директорот на затворот Скопје во Шуто Оризари, Есад Рахиќ.

На снимката, која беше објавена во медиумите при спроведувањето на Боки 13 од Обвинителството до возилото на Брза помош, затворскиот полицаец покажува со раката кон своите гениталии.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Камерата на Телма фати непристојно однесување на полицаец, додека Боки 13 го носат на носилка од Обвинителството

Адвокатот Дуковски: Бојан Јовановски почна да повраќа и колабираше, не беше котактибилен

Боки 13 пак не даде исказ за „Рекет“, на носилка изнесен од Обвинителството

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Редакција

Што пишува во биографијата на Сашо Тасевски, новиот директор на БЈБ

Редакција

Иванов денеска ќе ја предаде функцијата на Пендаровски: Детали за церемонијата во Вила Водно

Редакција