еМагазин
Image default
Локално

Сузбиена група од Косово што крадела од банкомати

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на 02.02.2021 околу 04 часот во трговски центар во Куманово го приведоа А.М. (40) од Косово при обид насилно да украде поголема сума пари од банкомат сместен во трговскиот центар, информираат од МВР.

„По преземени дополнителни активности, во врска со ова кривично дело, на граничниот премин Јажинце приведени се Ф.Л.(42), Б.Х. (39) и Б.А.(50), сите од Косово.

Против приведените е поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство во Куманово, а од страна на судија на претходна постапка им е одредена мерка притвор,“ се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фатено лице од Косово при извршување кражба од банкомат

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гореше „ауди А8“ на паркинг во Скопје

Редакција

Почина моторџија во сообраќајка меѓу „Кавасаки“ и товарно возило

Редакција

Го однел во напуштена куќа и го претепал

Редакција