еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Несекојдневен случај во Кочани: Сопруг ограбил маркет каде што работела сопругата

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани расчистија „тешка кражба“ извршена ноќта на 18/19.04.2021 од маркет на ул.„Маршал Тито во Кочани, за кое осмничен сторител е А.С., сопруг на вработена во маркетот, информира МВР.

„Осомничениот А.С. ги земал клучевите без знаење на сопругата, влегол во маркетот и од кутија одзел околу 120.000 денари.

Паричните средства се одземени и вратени на сопственикот. Се работи на комплетирање на случајот по што против А.С. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, соопшти МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На 61 година почина Ендрју Флечер, легендарниот клавијатурист и еден од основачите на Depeche Mode

Редакција

ПОА на Вранишковски повторно се обедини со Македонската православна црква

Редакција

Каква е улогата на хијалуронската киселина вo борбата против првите знаци на стареење на кожата

Редакција