еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Свисслион“ ја прогласи за успешна понудата за преземање на „Агроплод“

„Агроплод“ АД Ресен преку Македонската берза го пренесува соопштението на „Свисслион“ во кое се информира дека понудата за преземање на „Агроплод“ ја прифатиле 13 сопственици на обични акции со право на глас кои поседуваат 7.956 обични акции, што претставува 30,05% од од вкупниот број акции издадени од компанијата.

„Во понудата за преземање не беше определен услов за најмала количина обични акции со право на глас која треба да биде прифатена за понудата за преземање да се смета за успешна.

Врз основа на горенаведеното, понудата за преземање е успешна“, пишува во соопштението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Ангеловска и Лукаревска ќе читаат злобни твитови за апликацијата „Мој ДДВ“ во „Еден на еден“

Редакција

28-годишен скопјанец во Ново Лисиче ја убил баба му

Редакција

До новите избори на 25 јуни Грција доби службена влада

Редакција