еМагазин

Tag : „Ван Хол“

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ван Хол“ кој има фабрика во Македонија, доби нови сопственици

Редакција
Белгиската компанија за производство на автобуси, „Ван Хол“, која има фабрика и во ТИРЗ „Бунарџик“ кај Скопје, доби нови сопственици, холандската компанија ВДЛ и германската...