еМагазин

Tag : конкрес

Македонија ТОП СТОРИИ

Алијанса за Албанците е веќе поделена, викендов ќе има два конгреси, едниот го свика Таравари, другиот Села

Редакција
Драмата во владејачката Алијанса за Албанците (АА), која е во фокусот на јавноста, продолжува. Викендов освен Конгресот кој го свика поранешниот лидер Зијадин Села за...