еМагазин

Tag : позајмица

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Видео) Унгарија наместо 1 милијарда ќе и позајми на Македонија 500 милиони евра

Редакција
Унгарија наместо најавуваната 1 милијарда евра, ќе и позајми на Македонија 500 милиони евра. Позајмицата од унгарската Влада е со камата од 3,25 проценти, три...