еМагазин

Tag : ППС

Бизнис ТОП СТОРИИ

ППЦ – мајката фирма на ЕДС која се „бори“ на тендерот за снабдувач за домаќинствата, под истрага од Европската комисија

Редакција
Грчкото електро-стопанство (ППЦ) ги прекршило антимонополските закони на Европска унија со предаторски цени на пазарот на електрична енергија. Европската комисија (ЕК) утврдила дека грчката ППЦ...