еМагазин

Tag : 1ТВ

Македонија

Четворица насилници упаднале во 1ТВ барајќи го Сергеј Варошлија

Никола Осило
Насилен упад се случил синоќа во просториите на телевизијата 1ТВ, објави 1ТВ. „Четири млади лица на возраст од околу 25 години и покрај затворената капија...
Македонија

Јадранка Костова и Александар Чомовски дел од тимот на телевизијата 1ТВ

Редакција
Новинарите Јадранка Костова и Александар Чомовски, ќе бидат дел од тимот на телевизијата 1ТВ, информира телевизијата. Тие ќе бидат во улога на домаќини на денот, дел...