еМагазин

Tag : 1ТВ

Бизнис

1ТВ и Клан лани во плус, телевизиите 21-М и Шења во минус

Редакција
Во анализираната година од телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, позитивен финансиски резултат оствариле 1ТВ (добивка во...
Бизнис

Колкави трошоци имале лани телевизиите Клан, 21-М, 1ТВ и Шења?

Редакција
Во анализираната година трошоците на телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, ТВ Компани 21-М, ТВ Шења, ТВ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи од реклами остварила телевизијата 1ТВ лани?

Редакција
Во текот на целата година програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа емитуваа три телевизии: ТВ Компани 21-М, ТВ Шења и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Информативната редакција на „1ТВ“ од вечерва се враќа на екраните

Редакција
По куса пауза, информативната редакција на „1ТВ“ во согласност со зацртаните програмски определби продолжува со вести и информативни содржини, информираат од телевизијата. „Уредници на Централниот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Новинарите од „1ТВ“ се одјавија и заминуваат на колективен одмор: Mожеби беше и последниот Дневник кој го гледавте

Редакција
Новинарите и вработените во „1ТВ“ синоќа се одјавија од програмата и заминаа на колективен одмор, со надеж дека повторно ќе се вратат. “Можеби беше и...
Македонија

АВМУ покрена постапка за утврдување на сопствеништвото на 1ТВ

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) денеска по втор пат покрена постапка за утврдување на сопствеништвото на телевизијата 1ТВ. „Лицето Бојан Јовановски во...
Македонија

Бранко Героски: Само Бојан Јовановски знае зошто се препознал во моите написи

Редакција
„На пат на годишен одмор надвор од Македонија, известен сум дека господинот Бојан Јовановски, кој, ако добро разбрав, се претставил како неформален сопственик на 1ТВ,...
Бизнис

Сметката на 1ТВ блокирана од УЈП, па одблокирана откако беше платен долгот

Редакција
Од Управата за јавни приходи (УЈП) изутринава потврдија дека сметката на телевизијата „1ТВ”, односно правното лице „1ТВ Дооел Скопје”, е блокирана. Од таму првично не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Главоболки за ДИК: 1ТВ бара исплата на штета од 100.000 евра за необјавен ценовник

Никола Осило
Основниот суд Скопје 2 го уважил барањето на 1ТВ за привремена мерка за обезбедување на побарување од Државната изборна комисија (ДИК) во износ од 100.000...
Бизнис

Агенцијата за медиуми го испитува сопствеништвото на телевизијата 1ТВ

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиуми (АВМУ) поведува постапка против 1ТВ поради наводно скриено сопствеништво, објави Макфакс. На утрешната седница на дневен ред е ставено разгледување на...