еМагазин

Tag : плус

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) На денот на љубовта доделен автомобил од инстант лозови подарени на свадба

Редакција
Денес, инстант лозот Мини Макси донесе Среќа Плус на млад брачен од Битола. Лилјана и Илија Ванчовски, од денес ќе се возат во својот автомобил...
Бизнис

1ТВ и Клан лани во плус, телевизиите 21-М и Шења во минус

Редакција
Во анализираната година од телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, позитивен финансиски резултат оствариле 1ТВ (добивка во...