еМагазин

Tag : Героски

На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Бранко Героски: На Карпов му извадив реми, а рекетариве и плукачиве планирам да ги матирам

Петре Димитров
Долгодишниот новинар Бранко Героски и самиот стана топ-тема, откако пред неколку месеци прв почна да пишува за мега-аферата „Рекет“. На себе навлече голем бес од...
Македонија

Зошто под квалификативот „еден суетен новинар” се препознал Героски тоа треба него да го прашате, вели Заев

Редакција
Во интервју за МИА, премиерот Зоран Заев, зборува за скандалозната изјава со кои ги навреди припадниците на ЛГБТИ заедницата, а од медиумиските организации го обвинија...
Македонија

Бранко Героски: Само Бојан Јовановски знае зошто се препознал во моите написи

Редакција
„На пат на годишен одмор надвор од Македонија, известен сум дека господинот Бојан Јовановски, кој, ако добро разбрав, се претставил како неформален сопственик на 1ТВ,...
Македонија

ССНМ и ЗНМ ги осудија заканите кон Героски, бараат реакција од институциите

Редакција
Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудуваат заканите што вчера биле упатени кон главниот уредник...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Героски го побара заканувачот во СДСМ, од партијата велат дека не е од нивното обезбедување

Редакција
Новинарот Бранко Героски како што претходно најави на својот Фејсбук профил, денеска беше во седиштето на СДСМ, за да го најде лицето кое синоќа јавно...
Македонија

Бранко Героски добивал опомени и закани оти ја критикувал власта: Перото не ви го давам, на тоа да не се надевате!

Редакција
Новинарот Бранко Героски, кој го води порталот Плус инфо на својот Фејасбук профил соопшти дека добивал закани и опомени оти ја критикувал власта: „Во инбокс, во...
Македонија

ЗНМ: Од „Слободен печат“ да ги разјаснат причините за изнудената оставка на Героски

Никола Осило
Здружението на новинарите на Македонија изразува загриженост за оставката на колегата Бранко Героски од позицијата главен и одговорен уредник во весникот „Слободен печат“. Тој во...