еМагазин

Tag : Аљбин Курти

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Видео) Екстремист што се заложи за Албанска федерација: Кој е новиот косовски премиер Аљбин Курти?

Никола Осило
Како ќе влијае промената на власта на Косово врз преговорите со Србија, но и односите со Македонија е прашање што заслужува сериозно внимание откако на...