еМагазин

Tag : Антонета Димовска

Македонија ТОП СТОРИИ

Наке Георгиев и Антонета Димовска избрани за членови на Судскиот совет

Редакција
Судијата Наке Георгиев од Врховниот суд, кој беше единствен кандидат од редовите на врховните судии, е избран за член на Судскиот совет на денешните избори....
Македонија ТОП СТОРИИ

Во трка за две места во Судски совет, освен Георгиев и Димовска, влезе и Лазар Нанев

Редакција
Судски совет (СС) на денешната седница ја утврди кандидатската листа за избор на двајца нови членови на Советот, кои треба да бидат избрани на местата...