еМагазин

Tag : Антонија Велева

Македонија ТОП СТОРИИ

Отворени новите простории на бугарскиот Културно-информативен центар во Скопје

Редакција
Со отворање заедничка изложба на уметници од Македонија и Бугарија, насловена „Заедно“, денеска свечено беа пуштени во употреба новите простории на бугарскиот Културно-информативен центар во...