еМагазин

Tag : Арбен Шаќири

Македонија

Отворено писмо на културните работници до премиерот Заев: МКЦ да биде одминат од вашата „метла”

Редакција
Уметници, музичари, филмаџии и активисти упатија отворено писмо до премиерот Зоран Заев, со кое се спротивставуваат на најавените промени во управувачката структура на Младинскиот културен...