еМагазин

Tag : Арбер Таравари

Македонија

Таравари: Нема што да бараме во Влада со ДУИ, како со криминалци да се бориш против криминалот

Редакција
Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, во изјава за телевизија „Алфа“ истакна дека СДСМ и ДУИ прават театар пред да постигнат договор за...