еМагазин

Tag : архитект

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина Георги Константиновски, архитектот на студентскиот дом „Гоце Делчев“ и Меморијалниот комплекс АСНОМ

Редакција
На 90- годишна возраст почина македонскиот архитект Георги Константиновски. Неговиот син ја потврди информацијата на социјалните мрежи. Константиновски починал на 8 декември, а погребот на гробиштата во...