еМагазин

Tag : Арификмет Деари

Македонија ТОП СТОРИИ

Од компликации поради корона вирусот почина првиот лекар, урологот Арификмет Деари од Тетово

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче информираше дека во ГОБ „8 Септември”, на 64 годишна возраст, почина д-р Арификмет Деари, уролог од Тетово. „Д-р. Деари беше...