еМагазин

Tag : асистенти

Бизнис

МОН распиша огласи за вработување на 500 образовни асистенти, нето месечна плата 24.000 денари

Редакција
Во петте основни училишта со ресурсен центар во тек се јавни огласи за вработување на 500 образовни асистенти, кои од есен ќе им бидат поддршка...