еМагазин

Tag : астма

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Аерозагадувањето носи ризик од појава на астма и многу други болести кај децата

Редакција
Загадувањето на воздухот повторно е во фокусот на македонската јавност со доаѓањето на зимата и студените денови. На сите опасности што ги носи аерозагадувањето по...