еМагазин

Tag : аерозагадување

ЧИСТА ОКОЛИНА

Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето патентирано од професори од ФИНКИ и Земјоделскиот факултет

Редакција
Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето, патентирано од професори на ФИНКИ и Земјоделскиот факултет во Скопје. Станува збор за аеросолизација, ефикасен еколошки
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Шилегов на расправата за аерозагадувањето во Собрание си играше игричка на мобилниот

Редакција
Колку е заинтересиран градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов за решавање на многу сериозниот проблем со загадувањето „покажа“ на денешната комисиска расправа во Собранието, наменета за