еМагазин

Tag : атински

Балкан

Во Грција се појави „атинска“ варијанта на Ковид-19, слична на нигерискиот сој

Редакција
Варијанта на веќе постоечка мутација, што се појавила во центарот на Атина, претежно кај мигранти, предизвикува загриженост кај грчките епидемиолози, пишуваат медиумите во Грција. Грчките...