еМагазин

Tag : бадникарски огнови

Македонија

Вечерва се палат бадникарските огнови: Ќе го послушаат ли граѓаните апелот на властите

Редакција
Вечерва се палат бадникарските огнови, кои, според МПЦ се само еден пагански обичај, а според граѓаните, традиција. Град Скопје апелираше до граѓаните да се воздржат...