еМагазин

Tag : власти

Свет

Во јануари Австралија ќе ги добие првите вакцини против Kовид-19

Редакција
Австралиските власти соопштија дека првите количества од вакцината против Kовид-19 ги очекува во јануари, а премиерот Скот Морисон вчера кажа дека дневниот број на новоинфицирани...
Македонија

Вечерва се палат бадникарските огнови: Ќе го послушаат ли граѓаните апелот на властите

Редакција
Вечерва се палат бадникарските огнови, кои, според МПЦ се само еден пагански обичај, а според граѓаните, традиција. Град Скопје апелираше до граѓаните да се воздржат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Унгарска Влада: Не го даваме Груевски

Редакција
Унгарската Влада ја исклучува можноста за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Македонија, изјави денеска унгарскиот министер за правда Ласло Трочани. – Груевски,...