еМагазин

Tag : Баге

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина поранешниот министер за култура Благоја Стефановски – Баге

Редакција
Во Битола на 67-годишна возраст почина поранешниот македонски министер за култура, во еден мандат пратеник и долги години директор на Битолскиот театар, Благоја Стефановски –...