еМагазин

Tag : банана

ЖИВОТ

Минута здравје: Бананата го намалува крвниот притисок

Редакција
Ти се покачи крвниот притисок поради тоа што јадеше многу солено? Јади банана-калиумот ќе го намали ефектот на солта (натриумот) од исхраната и може да...