еМагазин

Tag : баталјон

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Видео) Кој е одредот Азов, што го брани Мариупол и зошто им е важно на Русите да го освојат оваа украинско пристаниште

Редакција
Контраверзниот украински баталјон Азов по руската инвазија на Украина, повторно е во фокусот на светската јавност. Тој моментално е лоциран во украинското пристаниште Мариупол, кој...