еМагазин

Tag : Бедри Фазлиу

Македонија

Собранието го верификува мандатот на новиот пратеник на ДУИ, Бедри Фазлиу

Редакција
Собранието попладнево го верификува мандатот на новиот пратеник од ДУИ, Бедри Фазлиу, кој во законодавниот дом доаѓа на местото на Фљорин Бесими. Претходно, Парламентот ја...