еМагазин

Tag : безбедносен систем

Македонија

Како ќе се реформира безбедносно-разузнавачкиот систем

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги презентираше моделите за реформа на безбедносно-разузнавачкиот систем пред собраниската Комисија за одбрана и безбедност. Тој, пред членовите на...