еМагазин

Tag : Договорот од Преспа

Македонија

Случајот со Груевски топ тема во Грција: „Избега кај Орбан за да не оди во затвор“

Редакција
Објавениот статус на Никола Груевски на неговиот Фејсбук профил дека се наоѓа во Будимпешта и дека бара политички азил од унгарските власти, се најде во...
Македонија

Во февруари или март Договорот од Преспа ќе дојде во грчкиот Парламент

Редакција
Мислам дека не постои можност Договорот од Преспа да не биде ратификуван, вели претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис во интервју за грчката телевизија Алфа....