еМагазин

Tag : екстракција

Локално

Отворена истрага за скопјанецот кој направил „мини-плантажа“ со марихуана во домот во Козле

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...