еМагазин

Tag : ете

Локално

Тешко повредено 11-годишно дете на велосипед по удар од автомобил

Никола Осило
На 22.09.2019 во 15.20 часот на крстосница од регионалниот пат Гостивар-с.Градец и локалниот пат за с.Пожаране се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо 206“...