еМагазин

Tag : Фронетра

Локално

Со „Фронтера“ прегазил две жени во Кичево

На 15.05.2019 година во 15.45 часот на бул.„Ослободување“ во Кичево, З.М.(30) од с.Вранештица, кичевско, управувајќи патничко возило „Опел Фронтера“ со кичевски регистарски ознаки, удрил во